PODRÓŻ | PRZYGODA | PRZYJAŹŃ | PODCAST

 • AUTHOR: // CATEGORY: Informacje

  No Comments

  Kiedy pół roku temu wreszcie miałem bilet w ręku, to dopiero wtedy uwierzyłem, że to się dzieje naprawdę. Ale najłatwiekszy krok został właśnie zrobiony – nabycie droga kupna biletu lotniczego. Teraz dopiero się zacznie jazda – pomyślałem. I rzeczywiście tak było. Plan podroży. Hotele, hostele, namioty, proszki na wymioty, na komary napary, na skorpiony ochrony. Tych wszystkich rzeczy było tak dużo, że… aa nie… nie odechciało się wcale jechać. JA nie jestem z tych typów, które się łatwo poddaje.

  Minęły dwa tygodnie, i plan podróży był ustalony co do szczegółów najmniejszych. Auta, autobusy, minibusy, taksówki i terenówki. Wszystko załatwione. Szczepienia, znajomych odwiedzenia, latarki, do w dżungli kupione buty, aparaty, kamerki, lekarstwa, żeby nie bolały nerki. Dużo planowania, ale to jest na równi ekscytujące jak i sama podroż.

  Zatem minęło pół roku. Samolot, godzin jedenaście. Pijani w samolocie ukraińcy, filmy nudne, dobre jedzenie, duże zmęczenie, ale dotarłem do kraju, do celu. Polaków tu było niewielu, a z mikrofonem, może Toni Halik, może Cejrowski dotarli do nie jednej wioski. Wasz redaktor dotrze jeszcze dalej, na wulkany, na plaże, na oceany. Zaszyje się w dżungli, pająki gonić będzie, i skorpiony wszystko ku chwale ojczyzny, i dla najlepszych słuchaczy.

  Zatem zaczynamy sezon kolejny, znowu z Ameryki, lecz tym razem będzie to prawdziwa wyprawa, w dzicz, w nieznane, z dala od ludzi i cywilizacji i innych marketingowych i komercyjnych konotacji.

  Życzcie szczęścia, i zdrowia i żeby baterie wytrzymały, bo redaktor będzie nadawał z całej mocy… w dzień i w nocy…

Bear